Piknik se vydařil

16. července 2011 v 1:00 | Sayuri |  _Jednorázovky
Protože je léto. Protože mám náladu, jakou mám. To máte za to, broučci.
_____________________________________________________________________

Piknik se vydařil

Bylo horké letní odpoledne, vítr si hrál s jejími bílými volánkovými šaty a rozechvíval pramínky jejích sluncem vyšisovaných vlasů. Ona si však všímala jediného - opálené lesklé pokožky muže, který ležel na dece kousek od ní. Dívala se na něj pohledem, který mluvil za vše. Ten třpyt v jejích očích našeptával každému, kdo by ji v tu chvíli spatřil, že už víc není dívkou, která sní o lásce, nýbrž že je dívkou, která lásku prožila a zakusila i první bolestné zásahy do místa zvaného srdce.
Dívčí duše je lehkým vánkem v naivitě a ironii, dokud nepotká toho pravého. Pak se její srdce rozhoří ohněm, o kterém mladá panna nemá ani tušení, že by mohl existovat. Jakmile ale jednou vzplane, je silný a vládne celému jejímu tělu, mysli, kůži, svalům, duši. A ona je ochotná a žhavá následovat to záhadné volání. Spaluje ji láska...Ovšem po lásce někdy přichází rozčarování.

"Co tu vy dva děláte? Pojďte do vody, je krásně studená, osvěžující." K ležící dvojici přiběhla osmahlá brunetka ve zlatých plavkách a pohodila kšticí vlasů. Oči barvy ledu jí zakrývaly sluneční brýle, takže ji nikdo nemohl podezírat ze žárlivosti. Ona se přeci jen ale trochu prozradila. Násilím se vsunula mezi ležící těla a přitočila se k černovlasému princi. Vlepila mu bezohledný polibek a zakňourala: "Milááčkůů, pojď, ta voda je akoráát. Neválej se mi tady, šmudlíku." A vytáhla ho za ruku na nohy. Muž pokrčil rameny a hodil - záhadně omluvný? - pohled k ležící "kamarádce" a odcválal s úsměvem plážového boye k vodní hladině.

Dosud ležící dívka se přetočila na břicho a nadzvedla na loktech. Sledovala, jak ruku v ruce se svojí přítelkyní černovlasý muž cválá proudem třpytivých kapek. Dívala se, jak stékají po jeho těle a na malou chvilku si vzpomněla na to osudné loňské léto...

"Pojď si zaplavat, voda je krásně teplá. Neřeš že nemáš plavky. Neboj se, tady tě nikdo neuvidí..."Přemlouval ji. "To není pravda, uvidíš mě ty."Usmála se a víc, než tomu co říká, věnovala pozornost jeho očím. Hrály v nich takové drobné jiskřičky. A byly božsky zelené. "Já to nikomu nepovím. A aby to bylo fér, taky se svlíknu." Zasmál se a odfrknul si, aby odhodil z čela černou vlnku kadeří. Chvíli ji přemlouval, ale pak souhlasila. Pokradmu se dívala, jak se vysvléká. Měl pěkné tělo, hezky stavěné. Ne tlusté, ne hubené, sem tam sval, šlacha, opálená pokožka. Zasnila se. Kdyby tak byl tenhle bůh její. I kdyby to mělo být na chviličku...Ten bůh, jak se ukázalo, miloval sex a miloval ho hodně. Stejně jako miloval hodně dívek. Nebyla první ani poslední, která mu dala svoji duši a tělo. Nebyl to ani tak dar, spíš oboustranná smlouva. Ty nic neřekneš mojí holce a já tě na okamžik udělám šťastnou. Pak budem oba předstírat, že se nic nestalo. Okay, baby?

Nebylo to ok. Nenáviděla tu krávu, která si myslela, jak jsou krásný pár. Nenáviděla její smích, její oči, její obličej. Vždycky, když se potkaly, chtěla na ní zařvat pár sprostých nadávek. Ale pak se podívala znovu a viděla v jejích očích to, co bylo i vní, ač pevně skryto za vrstvou šedých dní. Ten pohled, jakým se ta pipka dívala na svého broučka, značil bezmeznou lásku. A taky pýchu. Říkal - podívejte se, všechny holky světa, já ho mám, a vy ne. Je můj a miluje mě. Já mám tu výsadu držet ho za ruku a šeptat mu před usnutím sladká slovíčka. Můžu mu říkat medvídku a on se neohradí. Zkuste mu tak některá z vás říct - a uvidíte, jak rychle bude s vaším randevous konec. Já jsem TA a on je TEN. A vy ostatní si můžete snít. Vymyslete si příběhy lásky a předstírejte...

Lea se přetočila zpátky na záda a koukla se do slunce. Pak si zakryla oči, aby jí do nich tak ostře nesvítilo a podívala se na svoje Rolexky. Hmm, pět minut. Už jsou pod vodou. Miláčci. Posadila se a rozhlédla se. Skuteně - jezero bylo klidné, ani jediná vlnka nekazila jeho hladinu. A nikde ani stopa po partě přátel, kteří tam před chvílí dováděli.
"Tak to bychom měli, okay baby?" Pomyslela si a hned se tomu vtípku, kterému rozuměla jenom ona sama, zasmála. Pak si natáhla gumové rukavice a začala opatrně odklízet koláčky, marmeládu a pár nahryzaných sušenek...Piknik se vydařil.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Achren | Web | 16. července 2011 v 1:32 | Reagovat

To je.. moc dobré! A čtivé. Hezky píšeš :)

2 Sayu Invisible | 16. července 2011 v 14:00 | Reagovat

[1]: Vážně? Zajímavé, já si myslím opak. :D Ale díky ;).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.