Magie

22. června 2011 v 18:02 | Sayuri |  ☞Myšlená myš
Magie: "That's the thing with magic. You've got to know it's still here, all around us, or it just stays invisible for you."

Asociace: kouzla, víra, moc, síla, ovládání, přírodní / příroda, kouzlo okamžiku, čáry, věci mezi nebem a zemí, živly, Witch (aneb Will, Irma, Taranee, Cornelie, Hay-lin /trochu mi trvalo, než jsem si vzpomněla :D), úplněk, měsíc, tajemno, působení sil, duchové, mysl, věštění, numerologie, astrologie, Čarodějky (seriál), upalování čarodejnic, prokletí, bílá a černá, dobro x zlo, naděje, spása, propad do temnoty, ďábel, zlo, duchovno, kočky, Egypťané, bohové...

Kdysi, jako malá (mladší?) jsem se magií velmi zabývala. Byla jsem ve věku, kdy ještě bylo možné věřit na sílu magie, věřit v zázraky, věřit v Boha, živly, síly...Čímž neříkám, že v to nevěřím, ačkoliv teď jsem starší a -k mé smůle- i racionálnější. Už není lehké vysvětlovat si úkazy pomocí magie. Teď přichází na řadu smutný, chladný, mozek. Magie jsou city, magie jsou minulá století, kdy existovala vášnivá láska, magie je minulost. Věda, technika a čistý racionální mozek je současnost.
Magie ale stále existuje, jako malý drobný plamínek v našich srdcích. Jenom je těžší ji vidět, najít, použít. Dítě dokáže se svým světem hýbat pouhou myšlenkou, jako by se nechumelilo. Čím je ale člověk starší, tím se to krásné, magické, jaksi vytrácí. Je to zčásti i o tom, umět vnímat svět i v jiném úhlu, jiným pohledem. A věřit. Třeba jen v pohádkové bytosti...

Dodnes vlastně nevím, jak magii jako takovou definovat. Je spousta skupin a lidí, kteří se jí zabývají a já jsem laik, nemohu tu o ní obšírně vykládat. Nicméně vím to, že bývá zvykem ji dělit na dobrou (bílou) a zlou (černou). Ovšem to je jenom jedna interpretace...Říká se, že neexistuje magie dobrá ni zlá, ale jenom taková, jaký je člověk, který jí provádí.
Ale to už zabíhám do pojmu čar, kouzel a jakési "mystické síly", která se dá využívat k ----řekněme různým věcem.

Magie může být i něco jiného. Magie může být energie, kterou má každý člověk. I když v ní třeba nevěříte, nemůžete popřít fakt, že máte jako bytost určitou energii - protože tohle je už i vědecky dokázáno...Tato energie se dá využívat k různým věcem. Ke každodenní činnosti. Nevnímáme to, že jí máme, ale máme jí a na jejím základě pak působíme na okolí...
Magie může být i síla. Třeba síla měsíce, který na chvíli umí očarovat. Není pochyb, že magie je mocná. Ale je náročná. Je to splašený kůň a člověk, který se do ní ponoří, musí být hodně silný, aby ji ukočíroval. Magie může být zhoubná, může zatemnit mysl, může vyvolat dojem, že vše je možné. Snad ano. Ale proto je i nebezpečná.

Co se mě týče, jsem pro magii. Jednoznačně.
A teď mě právě napadlo, co to magie je. Magie je víra. Vychází z lidského nitra. Na světě není silnější věci, než lidské víry. Nemyslím náboženství. Myslím to, že pravda je jenom taková, jakou si jí dotyčný člověk udělá; v to co věří, to existuje. Jenom pomocí víry v cokoli kráčí lidská bytost. Věříš, že jenom bohatí si mohou dovolit luxusní jachty? Pak je to tvá víra a je to pravda. Věříš, že když ti přes cestu přeběhne černá kočka, že budeš mít smůlu? Pak je to tvá víra a asi budeš tu smůlu i doopravdy mít. To, v co tvá mysl věří, se stává pravdou. Je mocnou silou. Můžeš vytvořit svůj svět a rozhodnout se o čemkoli - čerpáš z víry, ze svého nitra. Na stejném principu funguje magie. Věříš že funguje? Pak funguje. Je to síla, která je schopná přetvořit tvůj svět. Ale nakonec, není to žádné zaříkávání, kouzla, či živly či příroda (= magie), ale tvoje víra a nitro, co mění.
Takže ano, já věřím v magii. Věřím, že když se rozhodnu, že kouzlo, které provedu o půlnoci při svíčce se vyplní, tak se vyplní. Věřím v magii.

A taky trochu věřím v její poselství. V to, že není jenom tma, ale že existuje i světlo. Že když jsme dost silní, můžeme se nechat vést tmou dnešních věků až do krajů magických, které jsou jinak neviditelné. Věřím, že je možné magii vidět, cítit, chápat...

Na závěr dávám song, který s tím tak trochu souvisí. Líbí se mi, i když můj šálek čaje to normálně není↓

Sayu ☻
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.