Machine&time

10. června 2011 v 22:57 | Sayuri |  ☞Malá umělkyně
Čas - minulost, přítomnost, budoucnost.
Čas - údaj přesně vyměřený hodinami, vědou, letopočty.
Čas - relativní pojem, který běží každému jinak.
Čas - vteřina/sekunda, minuta, hodina, den, týden, měsír, rok, století...
______
Kam až se může lidská bytost pomocí stroje času dostat?
Stroj času chápu jako věc. Podivnou, pokřivenou. Stroj času může být předmět, který dokáže ovládat čas nebo jeho majitele posílat napříč časem. Einstain tvrdil, že je to za určitých (neuskutečnitelných, zatím) okolností možné. Ale já, když nad cestováním napříč časem přemýšlím, se vždy dostanu k nějakému zacyklenému časovému paradoxu...
Když se řekne stroj času, vybaví se mi hned několik věcí. Vzpomínáte na Hermionu v Harrym Potterovi? Cestovala časem pomocí malých přesípacích hodin. Také se mi vybavuje seriál, na který jsem se dívala v dětství. Nějaká rodina mohla pomocí výtahu cestovat ve stoletích...Nebo třeba seriál Zítřejší noviny - muž vždy dostal noviny, ve kterých byly informace o "zítřku" a on zabraňoval všem katastrofám. A nebo třeba hezké české Zítra vstanu a opařím se čajem...

______
Mýtické cestování časem svádí lidi. Co kdybychom něco změnili a - ? Co by bylo kdyby? Mohli bychom dát léky nemocným, pomoci chudým a vnuknout geniální myšlenky strůjcům o mnoho století dříve?! Jaká by pak čekala budoucnost? Dá se změnit časoprostorová kontinuita? Může se člověk přemístit v čase?

(upravená první, s více detaily, více přeplácnutá =D)
______
Domnívám se, že je to možné. Zatím jen pomocí mysli, fotek (cesta do minulosti), sci-fi filmů/knih (někteří jejich tvůrci v minulosti se koneckonců nemýlili, když jisté přístroje vymysleli a my je dnes normálně používáme!) a jiných prostředků. Jednou to bude možné i pomocí stroje času. Myslím, že bude. Ano. Ovšem, bojím se toho dne. Kdo má právo rozhodovat a měnit? My, lidé? Skutečně?!
______
Tyhle koláže jsem vytvořila. Takhle by mohly vypadat stroje času. Nebo ne? Asi ne. Ale mě se líbí.
(Pozornému diváku jistě neunikne neperspektiva a primitivnost mého díla...nezlob se na mne, drahý pozorovateli, nejsem "mechanický typ", strojům nerozumím a až na výjimky mě nelákají. Přesto v tomhle tématu shledávám jistý půvab a okouzlení. Chtěla jsem vytvořit složitý přístroj, který by působil legračně nerealisticky, jako ze surrealistického snu...Výsledek není ideální,ale nu což, času bude jistě ještě mnoho!)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Naty | Web | 10. června 2011 v 23:29 | Reagovat

Lidi jsou ochotni zajít velmi daleko pokud jde o to získat "moc". První experimenty na vytvoření "stroje času" už proběhly.

2 Infantility* | Web | 10. června 2011 v 23:34 | Reagovat

Děkuju za hezký komentář :) To je prostě oběť profesionálních maturantů :)

3 sayu | 11. června 2011 v 9:36 | Reagovat

[1]: Aha, to je zajímavé. :)

[2]: ;) Don´t mention it.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.