Dopis mému budoucímu já (číst až za 12 let)! :-)

10. června 2011 v 20:11 | Sayuri |  ☞Myšlená myš
Milá Sayu,
vím, že teď, když to po mě/sobě znovu čteš, už jsi asi dospělá (a pevně doufám vyspělá) mladá žena, která ví, co od života čeká. Jsem moc šťastná, že jsi našla práci, která tě baví - je to něco kreativního, že? - a která ti přináší nejen peníze (kterých je dost), ale i radost. Díky té příjemné každoměsíční výplatní pásce máš určitě krásný život. Předpokládám, že bydlíš někde v Praze, jak jsi vždy chtěla. Asi máš nějaký menší pohodlný byt, designově zařízený - protože vím, že jsem v tom dobrá a že zařizovat ho ti přineslo radost! :-) Ha- a co to bylo? Co to tu štěká? Máš toho černýho velkýho psa? Koukám, není zas tak velký, ty kecalko! A asi se ti někde potuluje po bytě i číča. Vzpomínáš si, jak jsi je neměla ráda? Musím se tomu smát!

Dále, jsem si jistá, že i přes úsilí, které ti to přineslo, jsi vystudovala svou vysněnou školu - na kterou ses i s menšími nesnázemi dostala, viď? - a že ti i studium pomohlo ujasnit si co a jak.
Další věc, ve kterou doufám a která mne těší, je to, že sis našla pravé přátele. Konečně se zaplnila ta smutná díra v tobě, viď? Vidíš, já jsem vždy věděla, že jednou budeš šťastná. Už jsi určitě zažila nějakou pořádnou - nejednu, co? - párty a nebo třeba jen zahradní grilovačku. Smála ses s nimi? Přestala jsi být ostýchavá ve společnosti? Já vím, že ano. Jsem na tebe hrdá. Koneckonců, jsi lvice, no ne? Je to legrace, když máš s kým se podělit o své myšlenky, pocity, názory… Vzpomeň si, jak moc jsi byla nešťastná, když jsi tenhle dopis psala, a porovnej to s tím, jak se cítíš teď. Vždy jsi věděla, že tě čeká něco zářivého a hřejivého, že?!

A teď se dostávám k hlavnímu tématu - je to trochu ironie, že máš přítele, viď? Vždy jsi říkala, jak budeš nezávislá a svobodná a divoká - ale holka, jednou tě to dostat muselo! Vzpomínáš na ta léta samoty? Jsou zahojená a minulost je přelepená velkou černou lepicí páskou, no ne? Snad je tvůj/můj/náš přítel takový, jakého sis ho přála a představovala. Ne - já vím, že nikdo není dokonalý a že nikdy nebude takový, jakého jsme si ho vysnily - ale nakonec, jsi za něj ráda, hmm? Podívej se na něj - dostal tě, takže to musí být fakt silný a šarmantní chlap. Navíc má v hlavě, jinak by tě vůbec nezaujal, viď? Inteligentní, vysoký, hubený. No jo, netvař se tak překvapeně. Vždycky jsi měla určitý stereotypní vkus na chlapy, není divu, že jsi o dvanáct let dříve věděla, jak bude vypadat. Barva vlasů ani další vzhled není důležitý, jen - je na tebe hodný, doufám? Bylo by tě škoda pro nějakého starého pupkatého dědulu s řídkýma vlasama a škaredou tváří, co se hnípá v sám sobě i jiných lidech. Kdybys náhodou byla s někým takovým - no sakra, to bych nepřekousla!

A pak jsou tu ty další věci. Nejvíc mě těší to, jak ses změnila. Jaký kus cesty jsi ušla, jak moc jsi na sobě zamakala. Pravidelný sport a nějaké ty koníčky, ty dokážou divy, co? A pak ta mluvnost a společenskost… No, není to sice zázrak, ale i tak je to příjemná změna! :-) Takže, puberta je za tebou, jsi v nejlepších letech svého života, stále dost mladá a dost sexy. Užij si to, kotě! Jsem na tebe pyšná. Tak vidíš, budoucnost, řekla jsi kdysi, utekla jako voda. Ten čas tak letí, viď?… Napiš mi, jak si sebe/nás/tebe představuješ za dalších deset let. Neporušíš to svoje tabu a nerozhodneš se založit rodinu? Asi ne, viď? Anebo přece jen? Zamysli se! :-)

S pozdravem
Tvé minulé já
PS: Fakt, napiš tomu budoucímu, bude sranda! A moc neponocuj, víš, že máme špatné spaní. Mysli zdravě! Pa!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 MarcoZ | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 14:57 | Reagovat

Máte spoustu zajímavých článků

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.