Love, love, love...

8. května 2011 v 22:15 | Sayuri |  ☞Myšlená myš
Ai, ai, ai (japonsky láska)... Je jenom jediná věc, která mi dokáže spravit náladu, zachránit mě, povznést. Láska. Možná to zní jako klišé (přiznám se, že i mě to zní v uších trochu otřepaně), ale je to tak. Láska je dar, který přichází, když ho nečekáme a zřídkakdy se vypaří. Je to věc, kterou někdy my sami dobrovolně vyháníme pryč, abychom mohli žít svůj dokonalý ustálený život. A přesto je tak veselé pozorovat lidi, když se zamilují - jsou tak vykolejení a vypadlí z rovnováhy a tak moc krásní. Každý člověk zkrásní, když je zamilovaný. Ovšem smutné na lásce je to trápení - vždy nějaké je- a odloučení. Smrt, rozchod, distanc od milovaného/milované, to jsou bolestivé věci...Chápu význam lásky i význam slova jako takového. Ačkoliv jsem nikdy neprožila opravdovou lásku, chápu to. Chápou to i malé děti, dospělí, mentálně "jiní", zvířata, rostliny, všichni. Láska je něco většího než jsme my sami. Láska je někdy dar nad naše síly (viz Kundera - Nesnesitelná lehkost bytí) a přesto nás povzáší a vede dál, než bychom mohli kdy sami dojít. Láska je věc, která dává smysl - planetě Zemi.
(...)
Actually, chtěla jsem mluvit o Junjou Romantice, která mi vždy spraví náladu, ale rozmyslela jsem si to. Je to jenom další z těch krásných srdceryvných - yaoi? shounen-ai?- které povznáší naše ženská a k lásce a emocím náchylná srdce a berou je do výšin, kde mohou snít.
(...)
...Ach, snít o lásce...sním. Všichni o ní sní. Dobrovolně, nedobrovolně. Jaká vlastně je? Velká. Doufám, že mě jednou nějaká krásná taky potká. A ne ledajaká. Doufám, že ta Pravá.

Sayonara, vaše...
Lehce melancholicky (ale šťastno - osaměle, díky Junjou Romantice) naladěná

Sayuri☻
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.