Painfull night II.

11. dubna 2011 v 20:18 | Sayuri |  _Pokračovky
V minulém díle jsme se setkali s Mikym, který šel na párty, na kterou se mu vůbec nechtělo. Když jí opusitl a rozhodl se jet domů, zjistil, že má smůlu. Poslední vlak mu ujel. Co teď?
****
Miky dlouho neváhal. Než se potulovat sám bohem opuštěnými končinami (rozuměj silnicí a okolními zahrádkami), raději se rozhodl vrátit zpět na chatu k ožralým spolužákům. Byl již na půl cesty zpět, když uviděl, že se k němu z dálky blíží auto s červenými světly. Pro jistotu se odklidil na prašnou pěšinu a vyčkával, až auto přejede. Netrvalo dlouho a ozářila ho červená neonová záře a auto projelo kolem. Miky se už už chystal vydat dál, když si všiml, že vozdilo zpomaluje. Dostal trochu strach. Nevěděl, jestli má utíkat, nebo se přikrčit a schovat do trávy (což by mu ovšem bylo na nic, vzhledem k tomu, že řidič ho již viděl) a nebo dělat jako by nic, že je to normální, že tu stojí v jednu hodinu ranní jako kůl v plotě. Auto začalo pomalu couvat. Miky stále přemýšlel, že se dá na útěk, ale pak si dodal odvahy. Co by mu mohl řidič udělat? Když se Miky rozhodne utéct do polí, auto ho následovat nebude - a stejně tak by řidič svoje vozidlo nenechal stát na silnici a sám by nešel honit nějakýho kluka. A tak se Miky uklidnil a zvědavě se zahleděl na tmavé okýnko, které se pomalu vysunulo. "Ahoj." Pozdravil ho neznámý muž. Za volantem seděl chlap okolo třicítky, v černém tričku a s černýma vlasama, ledabyle pohozenýma okolo tváře. Měl sympatický úsměv a obecně by se dalo říct, že to byl fešák. "Ahoj."Odpověděl Miky a nic nedodal. "Co tu tak pozdě v noci a tak SÁM děláš?" Podivil se chlap a dodal zvláštní důraz na slovo sám. "Já..."Miky chtěl říct, že mu ujel vlak, ale rozmyslel si to. "Jen se tak procházím. Chtěl jsem na chvíli vypadnout z domova."Řekl to, aby vyvolal dojem, že bydlí někde jen kousek odsud a že je tu v bezpečí a že to tu zná. "Aha. A nechceš někam hodit? Mám za sebou noční a jedu do Lochodic, kousek odtud. Kdyby ses chtěl projet do většího města - třeba někam do baru, hodil bych tě." Usmál se muž - svůdně?!
"No, vlastně - " Miky bydlel v Lochodicích a vůbec by ho nenapadlo, že by se tam mohl dostat i jinak, než vlakem. Najednou mu připadala myšlenka odvozu velmi lákavá. Nevěřil tomu muži ale svézt, to by potřeboval. Vůbec mu ještě nepřišlo divný, že dospělý třicátník nabízí náctiletýmu klukovi, že ho zaveze do baru - ale nechám Mikyho, je to jen na něm, jak se rozhodne. Bude onomu muži důvěřovat, nebo ne. Bude?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.