Cena za sen - I.

25. října 2010 v 22:51 | Sayuri |  _Pokračovky
(obrázek:http://www.allaboutdrawings.com/pointe-shoes-drawing.html)
Posadila se a sundala si baletní piškoty. Dneska jí ten Wagner moc nešel. Možná by měla cvičit usilovněji? Ale to je zbytečné, vždyť bude i tak nejlepší...Unaveně si promnula namožené nohy a uvelebila se hlouběji v hlubokém křesle. Než přijde Dean, bude to jistě trvat hodiny. Mlčky sledovala ručičky na kulatých hodinách, pověšených nad rámem dveří. Tik ťak. Slyšela jak se ve vedlejší místnosti hihňají nějaká děvčata, ale nerozuměla čemu, hlasy doléhající sem, byly zkreslené. Chvíli bloudila očima po místnosti, velké, prostorné, plné pozvolna temnoucího světla, bez nábytku, zato vybavené baletními tyčemi a velkými zrcadly, až se chtě nechtě zastavila očima na své postavě. Usmála se. Dívka v zrcadle jí úsměv oplatila. Ah, byla tak hezká. Měla vlnité světle hnědé vlasy, spadající jí po pás, a výrazné zelené oči, téměř jako kočičí. Její tvář připomínala anděla, když se usmála, všichni kluci v okolí na ní mohli oči nechat. Však jí sestra několikrát závistivě říkala, že by mohla dělat modelku. "Naše malá misska" jí přezdívala. Dneska je její ségra vyučená doktorka, žije kdesi v tramtárii s tím svým ubohým zemědělcem. Lisa se ušklíbla. Její sestra nikdy nevěděla, jak si lidi omotat okolo prstu a jak dosáhnout cílů.
"Nehhhte ssi těch vtípků, děuučata! Pojďme sssi ještě jednou sssjet celou sestavu...vždyť víte, žhhe máme vystoupení už zanedlouho - musíme to umět perrrfektně!" Uslyšela najednou káravý hlas paní profesorky Mischellové, doléhajícího z vedlejší místnosti. Dívka se zasmála. Byla to příšerná učitelka, navíc neuměla ani pořádně mluvit, často ráčkovala. Lisa s ní měla jednou nepříjemný konflikt a od té doby jí neměla ráda. Naštěstí učila Mischellová jenom nižší ročníky zdejší baletní školy. Ty vyšší tančily ve skupině dvou učitelů - McGoila a Keaneho. Ona, ačkoliv se velmi snažila, byla stále v té horší skupině - Keanově. Soutěžila jenom několikrát ročně v baletních soutěžích nižší kategorie.
Zato druhá skupina - takzvaná Ballet Bee Association (McGoilova skupina)- vystupovala několikrát ročně v národním divadle a téměř bez ustání cestovala do zahraničí. A samozřejmě taky skoro vždy vyhrávala slavnou baletní soutěž WWContest of Ballet, která probíhala každoročně v NYC. Tam, kromě soutěží skupin soutěžili i jednotlivci - překrásné dívky, ty nejlepší z nejlepších, předstupovaly před přísnou porotu a ukazovaly své baletní umění, spolu se svými překrásnými, vytrénovanými partnery. Lisa toužila jednou taky stát před tou porotou, toužila však hlavně po samotném vítězství...
Ťik ťak. Hodiny tikaly a tikaly, ubíhaly pomalu a nesnesitelně. Lisa už nejmíň před půl hodinou zaslechla, jak poslední baletní skupina opouští školu. Dveře se zabouchly, hala potemněla. Světlo zhaslo a stíny se začaly prodlužovat. Lisa nervózně podupávala nohou. Objeví se konečně ten tajuplný Dean?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.